W czasie badania EEG pacjent wygodnie siedzi na fotelu. Na głowie pacjenta umieszczane są elektrody lub zakładany jest czepek z wbudowanymi elektrodami. Elektrody połączone są z głowicą aparatu i komputerem, na którym zapisywane są fale mózgowe. 

W czasie standardowego badania EEG  pacjent proszony jest o zamykanie i otwieranie oczu, przeprowadzona jest fotostymulacja i hiperwentylacja.
Jeśli badanie ma być przeprowadzone po deprywacji snu (nieprzespanie nocy lub wczesne wybudzenie), dziecko lub dorosły zasypia na łożku. Zapis prowadzony jest we śnie pacjenta.

Pracownia specjalizuje się w wykonywaniu 12 i 24 godzinnych badań wideo EEG oraz krótkich, standardowych badań EEG we śnie i czuwaniu. Pracujemy na nowoczesnym sprzęcie firmy Elmiko: aparatach DigiTrack 42 i 64 kanałowych wraz z modułami do wideo EEG (EEG DigiTrack Video PRO z obrotową, kopułową kamerą sieciową AXIS do ciągłego monitorowania) oraz z modułem do polisomnografii. Do badań używamy standardowych elektrod grzybkowych i nowoczesnych wygodnych niemieckich czepków automatycznych z elektodami miseczkowymi. 

Badanie EEG polega na rejestracji czynnościowych prądów mózgu człowieka. Ułatwia ono różnicowanie schorzeń czynnościowych i organicznych mózgu. Badanie odbywa się w pracowni EEG, gdzie na głowę pacjenta zakłada się specjalne elektrody.

Badanie jest bezbolesne. W ciągu 24 godzin poprzedzających badanie nie powinno się przyjmować leków pobudzających lub hamujących ośrodkowy układ nerwowy. Przed badaniem nie należy pić napojów alkoholowych lub zawierających kofeinę (mocna kawa, Coca-Cola, mocna herbata).

Centrum Diagnozowania Padaczki

 

project: pawelkrol.it     

 

 

   

Please publish modules in offcanvas position.