EEG w domu

Domowe badania EEG i wideo EEG

Badanie EEG u dzieci najczęściej przeprowadza się podczas snu. Wiemy jednak, jak trudno jest uśpić dziecko w warunkach pracowni EEG, w godzinach wyznaczonych przez pracowników. Nawet po deprywacji snu wielu dzieciom nie udaje się wejść w głębsze fazy snu mimo olbrzymiego zmęczenia. Są zestresowane i przestraszone. Często mimo wysiłku rodziców i techników badanie nie udaje się. Dom to najbardziej przyjazne miejsce dla dziecka. Zasypianie we własnym łóżku w otoczeniu znanych zabawek, dźwięków i zapachów jest naturalne i pozbawione stresu. Nawet zaśnięcie w „magicznej czapeczce” staje się mniej stresogenne i wręcz ciekawe.

Badania EEG w domu to doskonałe rozwiązanie dla:
• dzieci z padaczką,
• dzieci autystycznych,
• dzieci z zaburzeniami zachowania,
• wszystkich, którzy reagują wielkim stresem na widok lekarzy w fartuchach i warunków szpitalnych,
• dzieci niepełnosprawnych ruchowo i intelektualnie oraz dzieci i młodzieży sypiających nieregularnie.

Badania domowe dostosowane są do pacjenta, do jego naturalnych godzin zasypiania, snu czy drzemki dziennej. Wizytę można umówić na dowolną godzinę w ciągu dnia lub nocy np. 22.00, 23.00.
Sam zapis EEG we śnie trawa około 1-2 godziny. Czas na przygotowanie do badania, który normalnie trwa około 15 -20 minut, u dzieci z różnymi problemami może trwać dłużej niż samo badanie. Dziecko musi się przekonać do czepka EEG, oswoić z nim na głowie, zaspokoić ciekawość nowej osoby, czyli technika wykonującego badanie oraz poczuć się bezpiecznie, w mimo wszystko, nowej sytuacji. Obserwujemy jednak, że badania w domu udają się nawet u najtrudniejszych pacjentów.

Nasi technicy wykonują badania profesjonalnie z sercem i empatią, bez pośpiechu. Pracujemy na nowym sprzęcie firmy Elmiko. Do badań używamy wygodnych, nowoczesnych, niemieckich czepków.

Opisy badań EEG i wideo EEG dzieci wykonywane są przez dr Iwonę Terczyńską.

Domowe badanie EEG dorosłych – kiedy wyjście z domu sprawia trudność

Wielu pacjentów dorosłych, którym zlecono badanie EEG nie wykonuje go z powodu niemożności wyjścia z domu. Często nie pozawala im na to stan zdrowia, problemy z poruszaniem się po udarach mózgu, niepełnosprawność ruchowa czy intelektualna a także różnego rodzaju zaburzenia lękowe towarzyszące depresji czy innym chorobom psychicznym. Dla takich pacjentów rozwiązaniem może być badanie EEG domowe.

Technik wykonujący badanie EEG przyjeżdża do domu pacjenta ze sprzętem na określoną godzinę. Czas zapisu EEG w czuwaniu trwa około 20-60 minut. Opis badania wysyłany jest pocztą tradycyjną lub mailem. Badania EEG dorosłych opisuje pani Lidia Wołkow posiadająca licencję PTNK do opisów EEG dorosłych.

Dojeżdżamy do domów w całej Polsce. Badanie jest odpłatne. Do ceny standardowej badania doliczamy koszty dojazdu. 

Badania domowe EEG wykonywane są również w weekendy w godzinach dziennych i wieczornych.

Umawianie badań domowych: tel.: 780-122-305

 

Centrum Diagnozowania Padaczki

 

project: pawelkrol.it     

 

 

   

Please publish modules in offcanvas position.